olejek na włosy

Pielęgnacja włosów – zbiór porad

Fryzura to znak rozpoznawczy wszelakiej niewiasty. Dbanie o nie częstokroć stwarza kłopoty. Nierzadko wystawiamy je na niekorzystne warunki choćby systematycznie wysuszając suszarką czy też prostując. Włosy szczegołnie łatwo jest osłabić, o wiele gorzej odbudować.

Mycie włosów

Naprawdę zniszczone włosy wymagają bardzo często długotrwałych kuracji, które niejednokrotnie są również drogie. Podwaliną pielęgnacji jest umycie włosów. Powinniśmy wybierać kosmetyki naturalne, pozbawione parabenów jak również, takie dopasowane do naszego typu włosów. Co ważne, przed umyciem trzeba również pamiętać o skrupulatnym rozczesaniu włosów. Włosy należy traktować w niezwykle delikatny sposób.

włosy - pielęgnacja i odżywianie

Odżywianie

Kolejnym etapem w systematycznej pielęgnacji włosów winno być ich odżywianie. Bazowe kosmetyki, jakie kupimy w sklepie to produkty do spłukiwania oraz bez spłukiwania. Dla włosów słabych o wiele korzystniejszym wyborem będą produkty, jakie po nałożeniu powinno się spłukać. Produkt odżywczy, podobnie jak szampon powinno się dobrać do typu włosów, aby za bardzo ich nie obciążała.

Odbudowa

Istnieje ogrom sposobów odnowy włosów. Jednym z nich jest wykorzystywanie różnego typu olejków. Coraz popularniejszy staje się czarny olejek rycynowy, który ma lepsze właściwości od standardowego olejku. Przy kuracji olejami należy przede wszystkim pamiętać o regularności, dzięki której możemy osiągnąć pożądane wyniki.

Zobacz przepis na wyjątkowo skuteczną maskę do włosów https://www.youtube.com/watch?v=mr6kxQunupQ