Sufity napinane i podwieszane: wady i zalety

Sufity napinane stanowią jak na razie nowinka w branży budowlanej. Jest to idealna odmiana dla sufitów podwieszanych, robionych z płyt karton-gips. Będąc szczerym oba typy sufitów posiadają własne wady oraz zalety. Sufit podwieszany pozwala utrzymać całkowicie płaską powierzchnię sufitu. Idealnie chowa wszelkie rysy jak i elementy instalacji wodno-kanalizacyjnej bądź elektrycznej. Pozwalają obniżyć wysokość pokoju.

Montaż sufitu połączone jest jednakże z przymusem przeprowadzenia prac na mokro. Na początku konstruuje się dedykowany stelaż, który będzie podtrzymywał płyty a przy następnym etapie miejsce ma montaż.Kończąc montaż trzeba zapełnić luki między spoinami. To genialny sposób na zmniejszenie dźwięków docierających na dół z piętra. Na całe nieszczęście instalowanie sufitu podwieszanego wiąże się z koniecznością usunięcia wszelkich rzeczy z pomieszczenia. W procesie instalacji i docinania płyt bardzo się bałagani. Od takiego kłopotu uwolnić nas może sufit napinany. Sufity napinane to droższa odmiana dla sufitu podwieszanego.

Zastosowanie sufitów napinany jest niezwykle szerokie, ma się możliwość pozyskać wiele wariantów aranżacyjnych. Jeżeli pomieszczenie nie jest zbyt wysokie warto myśleć o suficie napinanym z tkaniny imitującej lustrzane odbicie. To interesujący pomysł na sprytne powiększenie niskiego biura. Z kolei niebywale atrakcyjny efekt można otrzymać gdy zdecydujemy się na sufity napinane z nowoczesnym podświetleniem lampkami LED. Bardzo atrakcyjnie przedstawia się również opcja wyprodukowania dedykowanego nadruku na sufit napinany. W tym celu należy sięgnąć po zdjęcie lub ulubioną grafikę. Na rynku można znaleźć również sufity 3D. Dla indywidualnych Klientów jednak jest to bardzo kosztowne przedsięwzięcie. Sufity napinane 3D spotkamy raczej w dyskotekach albo innych rozrywkowych miejscach. Instalacja sufitu napinanego zajmuje zaledwie parę chwil. Tak jak przy suficie podwieszanym, tak także przy napinanym łatwo można naprawić wyciszenie mieszkania. Dzięki temu jakiekolwiek hałasy nie miały szansy do nas trafiać.

Obecnie oferowane na rynku sufity napinane mogą posiadać dogodny dla Klienta kształt dla przykładu kwadratu. Trzeba jedynie uruchomić swoją pomysłowość. Jak już wspomniano ogromnym problemem sufitu napinanego jest ich wartość. Zaczyna się nawet koło 160 zł za metr kwadratowy.