Walory sufitu napinanego

Napinane sufity nie są niczym nowym w architekturze. Warto jednak wiedzieć, iż na początku montowano je przede wszystkim przy urządzaniu wnętrza hoteli i sal biznesowych. Na dzień dzisiejszy ta technika jest bardziej powszechna i o wiele bardziej dostępniejsza kosztowo. Używanie powłok napinanych jest faktycznie różnorodne – mają prawo być wstawiane praktycznie w każdym punkcie, rozpoczynając od domowej kuchni, a na dużych obiektach użyteczności publicznej kończąc. Sufit napinany ma prawo też sprawować zastosowanie ekranu.

Sufity napinane to pewien rodzaj sufitów podwieszanych, z tą konkretnie różnicą, że sufity napinane składają się jedynie z profili montowanych po bokach sufitu i membrany, która jest zlokalizowana między nimi. Plusem powłok napinanych w stosunku do tradycyjnego sufitu podwieszanego jest praktycznie pełna dowolność aranżacji. Możemy tworzyć niebywale wiele różnorodnych kształtów: łukowych, wielopoziomowych. Zespolenie tego z kombinacją barw i oświetlenia gwarantuje nam oszałamiający skutek. Kolejną wyższością opisywanych sufitów jest możliwość doboru praktycznie dowolnego koloru i jego powierzchni: błysk/mat. Sufity napinane efektywnie ukrywają każde nieestetyczne instalacje i stropy, a te z powierzchnią na błysk (nazywane sufitami lustrzanymi) pozwalają optycznie powiększyć nasze pomieszczenie. Są to również sufity niesamowicie uodpornione na wszelkie uszkodzenia, wstrząsy.

Wieszanie sufitu to prawdziwa przyjemność – jest niebrudzący i niebywale sprawny, bo zajmuje ledwie kilka godzin (przeważnie od 2 do 7 h). Całą operację mamy możliwość zorganizować nawet bez konieczności opróżniania mebli oraz narzędzi z remontowanego biura. Nie sugerujmy się jednak hasłem „Polak potrafi” i montaż sufitu napinanego zlećmy doświadczonej załodze. Przy montażu sufitu niezwykle ważne jest, by zabiegać również o jego prawidłowe oświetlenie. Mamy prawo zainstalować przykładowo paski LED zmienno-kolorowe. Tego rodzaju sufit z cała gwarancją uczyni nasz pokój nowoczesnym i efektownym.

Nie przemalowujemy takiego sufitu, a jego konserwacja polega tylko na delikatnym odkurzaniu.