zabrzański rynek nieruchomosci

Czy warto kupić nieruchomość w aglomeracji śląskiej?

Zastanawiasz się nad kupnem domu na terenie Śląska? Twoją pierwotną myślą były niewątpliwie Katowice – centrum całego śląska. Katowice to niewątpliwie doskonała lokalizacja do osiedlenia się. Wypada niemniej rozważyć również inne miasta. Niemal wszystkie miasta są doskonale skomunikowane, dzięki czemu masz szansę zakupić mieszkanie po niższej cenie niż w samych Katowicach. Do wyboru jest wiele ciekawych lokalizacji. W naszym wpisie przyglądniemy się kilku z nich.

Będzin

Będzin to miasto w wielkiej odległości od Katowic, które zapewnia wiele atrakcji swoim mieszkańcom. Pośród atrakcji, na jakie w szczególności opłaca się zwrócić uwagę należy wymienić:
– obronny zamek królewski z XIV wieku
– Dom Wójtowski (Wjezdny) z 1889 r.
– willa Solvay
– młyn „Będzin” przy ul. Kościuszki.
Miasto jest podzielone administracyjnie na 8 dzielnic: Grodziec, Gzichów, Ksawer, Łagisza, Małobądz, Śródmieście a także Warpie. Ceny nieruchomości w tych dzielnicach są dość dużo niższe niż w innych miejscowościach na Śląsku, jak Katowice czy Dąbrowa Górnicza. Jeżeli chciałbyś zobaczyć oferty domów i mieszkań na sprzedaż lub wynajem odwiedź stronę agencji nieruchomości REMAX Gold.

Tychy

Tychy przez wiele osób są uważane za jedno z atrakcyjniejszych miejsc do osiedlenia się na Śląsku. To miasto nieco oddalone od Katowic w porównaniu do innych miast, niemniej w dalszym ciągu jest z nimi dość dobrze skomunikowane. Jesteśmy w stanie tu odnaleźć dużo miejsc, w jakich można wypocząć na przykład Staw Jeżowa i Park Północny przy ulicy Edukacji. Na plus na pewno działa również stosunkowo niski poziom bezrobocia. Miasto stawia również na sport i inne atrakcje, dzięki czemu ciężko się tutaj nudzić. Rozważasz przeprowadzkę? Sprawdź oferty nieruchomości w biurze RE/MAX Gold.

Zabrze

Choć Zabrze jest położone trochę dalej od centrum aglomeracji, mnóstwo osób wymiera je jako swoje miejsce zamieszkania. Miasto to ma długą historię, która wpłynęła na jego uformowanie. Jest tutaj mnóstwo zabytkowych obiektów (w głównej mierze z przełomu XIX oraz XX wieku). Warto zwrócić uwagę w szczególności na:
– Zabudowa kopalni „Królowa Luiza”
– Kolonia robotnicza na ul. Poległych Górników przy secesyjnej Kopalni Mikulczyce
– Gmach Sądu Rejonowego (oraz więzienie) przy ul. 3 Maja 21, wzniesiony w drugiej połowie XIX wieku i rozbudowany w 1907 r.
– „Stalowy dom” przy ul. Cmentarnej, wzniesiony w 1927 r.
Zabrze oferuje również sporo miejsc kulturalnych, przykładowo Teatr Nowy im. Gustawa Morcinka, Dom Muzyki i Tańca, Kino Roma oraz CK Wiatrak – Niezależne Centrum Kultury Alternatywnej.
Mieszkania oraz domy w Zabrzu są w atrakcyjnych cenach. Miasto oferuje wiele atrakcji. Jest to idealny wybór dla osób, które nie muszą mieszkać w centrum tętniącego życia miasta. Sprawdź oferty nieruchomości w Zabrzu na stronie biura RE/MAX Gold.