Porady, które ułatwią Ci pranie

Pranie choć sprawia wrażenie być robotą nadzwyczaj łatwą, wielu ludziom może stwarzać spory kłopot. Nowoczesne sprzęty piorące posiadają programy opisane w niezwykle przyjazny sposób, ale, co jeżeli nasza pralka nie ma takich udoskonaleń? Oto kilka wskazówek, które warto wziąć pod uwagę!

1. Posortowanie ubrań

Najważniejsze, by nie wkładać wszystkich ubrań za jednym razem do pralki. Sortujemy ubrania po kolorach jak również dzianinach, z jakich są uszyte. Jeżeli chodzi o barwy to pranie wypada posegregować na białe, ciemne i kolorowe. Trafna selekcja barw umożliwi stronienie od pofarbowania ciuchów. Nie każde tworzywo toleruje taką samą temperaturę. Najlepiej czytać metki, jaka temperatura prania jest rekomendowana przez wytwórcę. W innej temperaturze będziemy prać jeans, wiskozę czy poliester.

2. Patrz na metki!

Jak już we wcześniejszej części pisaliśmy korzystnie jest spojrzeć na rekomendacje tyczące się prania umieszczone na . Dzięki nim będziemy posiadali informacje nie wyłącznie, jaka jest zalecana temperatura prania, ale też czy w ogóle możemy prać albo prasować.

3. Temperatura wody

Istotny jest wybór najwłaściwszej temperatury. Delikatne tkaniny pierzemy w niskich temperaturach. Duże zanieczyszczenia w wysokich. Też ciemne ciuchy warto prać w niższych temperaturach, dzięki temu nie stracą tak szybko swojego koloru.

4. Wybór środka do prania

Ciemne, białeproszek do prania czy kolorowe? W zależności od tego, jakie będzisz robić pranie, dopasuj stosowny preparat. Dostępnych jest mnóstwo opcji – proszki, kapsułki a także płyny. Pamiętaj, by środek był dobrany do koloru prania! Co więcej należy także użyć preparatu do płukania, jaki nada ubraniom intensywny zapach. Możesz również dorzucić do prania specjalne chusteczki, które mają za zadanie wyłapać pigmenty, które ewentualnie mogły by ufarbować inne pranie.

5. Uruchamiamy pranie

Posegregowane ubrania warto umieścić w bębnie pralki, dodać preparaty do prania, wybrać właściwy program, zatrzasnąć drzwiczki od pralki a następnie ją włączyć. Prawda, iż proste?