buty damskie i męskie

Czym się kierować przy wyborze obuwia

Wybór odpowiednich butów bardzo często przysparza sporo kłopotów, gdyż wymaga rozpatrzenia wielu kwestii. Oprócz sprawy wyglądu powinna się też liczyć wygoda. Oto kilka wskazówek, którymi należało by się kierować przy zakupie najstosowniejszego obuwia.

1. Określ aktywność, którą planujesz wykonywać poczas noszenia butów.

Planujesz wyjść na spacer, pobiegać, do pracy, a może na elegancką imprezę? Każde z tych miejsc wymaga innego typu butów. Na piesze wycieczki, w szczególności te po górach sprawdzą się doskonale buty trekkingowe z solidnym podparciem dla kostek. Buty na elegancką imprezę, na jaką chciałabyś pójść w sukience – najlepszym wyborem będą buty na obcasie, które dodadzą klasy całej stylizacji. Rozmiar szpilki wybierz, tak żeby było Ci dobrze. Jeśli nie lubisz za bardzo wysokich obcasów i okazjonalnie je zakładasz, nie zmuszaj się do założenia 11 cm butów. Obuwie sportowe – w tym miejscu mamy spore pole manewru. W centrach handlowych dostępne są buty do squasha, do biegania, do piłki nożnej jak również wielu innych rodzajów sportu. Jeżeli masz jedną aktywność, której poświęcasz dużo czasu wyselekcjonuj buty najlepsze dla dyscypliny. Jeżeli uprawiasz różne sporty kup obuwie uniwersalne.

2. Materiał jest ważny

Kupując obuwie nie bez znaczenia jest materiał, z jakiego są stworzone. Wyśmienicie nadają się buty ze skóry naturalnej. Buty ze sztucznych materiałów mogą być niekomfortowe i może być problem z ich dopasowaniem do stopy.

3. Dopasuj rozmiar do stopy!

Nosisz rozmiar 39? Nie wszystkie buty w tym rozmiarze będą dobre dla Ciebie. Tabele rozmiarów niektórych wytwórców się różnią, w związku z tym opłaca się przymierzyć buty, które planujemy kupić i zrobić w nich trochę kroków.
Potrzebujesz wygodnych i stylowych butów zajrzyj na luxusowi.pl.