Wybierz się na Śląsk

Jeżeli poszukujesz miejsca na weekendowe wypady, udaj się na Śląsk. Wybierz się na zwiedzanie zachwycających zabytków, a też niesamowitych miejsc, które pozwolą Ci poznać bogatą przeszłość jednego z najciekawszych terenów Polski. Przy okazji spróbuj też niepowtarzalnych regionalnych smaków kuchni. Przekonaj się, iż istniejący stereotyp na temat Śląska już dawno odszedł w zapomnienie. Sprawdź transformacje, jakie zaszły na przestrzeni lat w rejonie, który dalej grupie Polaków kojarzy się wyłącznie z kopalniami także hutami.

Najatrakcyjniejsze miasta Śląska

Wybierając się na Śląsk wypada zobaczyć Tychy. Zlokalizujesz tam Muzeum Tyskich Browarów Książęcych. Podczas eskapady poznasz historię piwowarstwa, ale jeszcze będziesz mógł zaobserwować jak dzisiaj tworzy się piwo. Zasmakujesz przy okazji niedawno uważonego piwa. Następnym celem przygody na twojej liście, musi być Chorzów i położony tam Park Chorzowski. To jeden spośród największych parków w Europie. Kilometry ścieżek pozwolą Ci odetchnąć od hałasu centrum oraz odpreżyć się. W centrum parku usadowione jest Obserwatorium Astronomiczne, gdzie popatrzysz na kosmos z zupełnie nieznanej perspektywy. Będąc w parku, należałoby również zobaczyć Śląski Ogród Zoologiczny ewentualnie pobawić się w Śląskim Wesołym Miasteczku. Decyzja należy do Ciebie. Rozważ też wycieczkę po Katowicach – stolicy okręgu. Odkryjesz tam istotny dla Śląska, Katowicki Spodek i Muzeum Śląskie. Jeżeli pragnąłbyś dowiedzieć się czegoś więcej o kopalnictwie, z którego słynie Śląsk, w Zabrzu jest Muzeum Górnictwa w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido. To jedna spośród najefektowniejszych atrakcji turystycznych rejonu. Będziesz mieć sposobność zjechać kolejką 320 metrów pod ziemie. Możesz poczuć się prawie jak górnik podczas zwiedzania podziemnych korytarzy. Po przygodzie, warto zajrzeć również do najniżej umieszczonego pubu w Europie, gdzie zakosztujesz śląskich straw.

Sprawdź – tanie taxi w Katowicach

Mnóstwo miejsc, a niewiele czasu

Ażeby zapoznać się ze wszystkimi niespodziankami proponowanymi przez śląskie miasta, potrzebowałbyś bardzo dużo czasu. Dlatego, warto przemyśleć wzięcie udziału w jednej z największych śląskich imprez turystycznych – Industriadzie. W ciągu dwóch dni w 25 miastach regionu, odbędzie się aż 500 różnych wydarzeń oddanych historii obszaru i technice. Jedynie od Ciebie zależy, w których będziesz uczestniczyć.